Lilly İlaç, ETİKA Türkiye Etik Ödülünü üst üste 11’inci kez kazandı 

Lilly İlaç, Etik Değerler Merkezi (EDMER) tarafından etik değerlere önem veren şirketlerin ödüllendirildiği “ETİKA Türkiye’nin En Etik Şirketleri Ödül Töreni”nde örnek şirketlerden biri olarak gösterilerek “ETİKA Türkiye Etik Ödülü”nün sahibi oldu. Bu ödülü üst üste 11’inci kez kazanan Lilly İlaç, büyük bir başarıya imza attı.

Tüm dünyadaki insanların yaşamlarını iyileştiren ilaçlar yaratmak için insana verilen değeri keşif ile birleştiren Lilly İlaç, 11’inci kez Türkiye’nin en etik şirketleri arasında yer aldı.

Her yıl geleneksel olarak etiğe önem veren şirketlerin ödüllendirilmesini, toplum önünde itibarlarının artırılmasını ve diğer şirketlerin de etik konusundaki duyarlılıklarını geliştirmek amacıyla EDMER tarafından düzenlenen “ETİKA Türkiye’nin En Etik Şirketleri Ödül Töreni”nde 22 şirket ödül almaya hak kazandı. Lilly İlaç ise tam 11’inci kez ödüle layık görüldü.  

ETİKA Türkiye 2022 Etik Ödülü, Etik Değerler Merkezi’nin altı farklı kategoride yaptığı değerlendirme sonucunda uluslararası etik standartlara göre yapılması gereken etik uygulamalara uygunluğunu ortaya koyan şirketlere verildi. 

Lilly Türkiye'nin aralıksız 11 yıldır ETİKA Türkiye Etik Ödülü’nü kazanmasına yönelik olarak görüşlerini paylaşan Lilly İlaç Etik ve Uyum Direktörü Özge Demirkol Bayraktar, şunları dile getirdi: “Lilly Türkiye olarak 11 yıldır üst üste bu ödülü almaktan dolayı gurur duyuyoruz. Şirket olarak yüksek performansın ancak ona eş değer bir uyumla sürdürebileceğine inanıyoruz. Şirket değerlerimizin başında dürüstlük geliyor. Dolayısıyla dürüstlük ve performansı birleştirmek de her bir çalışanımızın sorumluluğu ve önceliği olarak öne çıkıyor. Bu anlamda tüm çalışanlarımızla birlikte etkili bir Etik Uyum Programını hayata geçirmek için çalışıyoruz. Yarattığımız güvenin neticesinde 11 yıl üst üste ETİKA ödülünü almak, etik değerleri önceliğimiz haline getirme çabalarımızın karşılığını aldığımızı gösteriyor ve bizi çok daha fazla motive ediyor. Etik değerlerimiz doğrultusunda yüksek uyumla, yaşamı iyileştirme amacımızı gerçekleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.”Dosya

Özgür Köşe

Dünyada Eczacılık

Sektörel Bakış

Çepeçevre

Kültür Sanat