Pfizer Türkiye Bir Kez Daha İnsana Saygı Ödülü’nün Sahibi Oldu

Kariyer.net İnsana Saygı Ödülleri sahiplerini buldu. Pfizer, Kariyer.net üzerinden aldığı yüksek başvuru ve platformdan gelen başvuruları cevaplama oranlarıyla bir kez daha ödüle layık görüldü.

İnsan kaynakları alanında yürütülen başarılı çalışmaları öne çıkarmak amacıyla verilen “İnsana Saygı Ödülleri” sahiplerini buldu. Ödüller Türkiye genelinde adayların başvurularını en kısa sürede yanıtlayan, en çok istihdam yaratan ve en çok iş başvurusu yapılan firmalara verildi. Pfizer 2019 yılı içerisinde 89.206 başvuru alarak bu limitin çok üzerine çıktı. Pfizer yüksek başvuru rakamına rağmen yapılan başvurulara yüksek cevaplama başarısı da göstererek “İnsana Saygı Ödülü”ne layık görüldü.

Pfizer Türkiye İK Direktörü Seda Tamur Oğralı şunları söyledi: “Pfizer Türkiye olarak “pozisyona değil, Pfizer’e işe alım” yapıyoruz. Bu doğrultuda, adaylarımızı sadece başvurmuş oldukları pozisyon kapsamında değerlendirmiyor, lider olarak yetiştirilecekleri düşüncesiyle işe alıyoruz.

Pfizer’de çalışacak arkadaşlarımızda aradığımız en temel özellik öğrenme isteklerinin, becerilerinin ve odaklarının yüksek olmasıdır. Kişinin merakı, vizyonerliği ve iş yapma isteğiyle ilgileniyoruz. Bize başvuran adayların görüşme öncesinde şirketimizi araştırıp gelmesini önemsiyoruz. Görüşmeye gelen adayların yüzde 50’si Pfizer’in çalışmalarını araştırmış olarak geliyor. Bizler, insan faktörünün Pfizer’in başarısının temelini oluşturduğunun bilincindeyiz. Başarımızın en önemli faktörü olan insanı, işimizin her aşamasında ön plana çıkarmaktan ve böyle bir ödüle bir kez daha layık görülmekten gurur duyuyoruz.” dedi.Dosya

Özgür Köşe

Dünyada Eczacılık

Sektörel Bakış

Çepeçevre

Kültür Sanat