BRAM STOKER İMZALI KORKU ROMANI YEDİ YILDIZ TAŞI,

KAFKA KİTAP’IN BABİL EKSPRES’İYLE

İLK KEZ TÜRKÇEDE!

Kafka Kitap’ın, dünya edebiyatında iz bırakan yazarların Türkiye’de daha önce basılmamış önemli eserlerinden oluşan edebiyat serisi Babil Ekspres, dünyaca ünlü Dracula’nın yazarı Bram Stoker’ın Yedi Yıldız Taşı’yla devam ediyor! Bram Stoker Türkçeye ilk kez çevrilen korku romanı Yedi Yıldız Taşı’nda okurları, eski Mısır kraliçesi Tera’nın mumyasını canlandırmak isteyen bir Eski Mısır bilimcisinin muhteşem bir mücevher bulmasıyla başlayan gizem ve gerilim yüklü yolculuğa davet ediyor. Yedi Yıldız Taşı, Babil Ekspres serisinin ikinci kitabı olarak raflarda ve internet sitelerinde yerini aldı.

Uluslararası alanda beğeni kazanmış seçkin romanları edebiyatseverlerle buluşturmaya devam eden Kafka Kitap’ın Babil Ekspres serisi, dünya edebiyatının önemli isimlerinin daha önce Türkçede yayımlanmamış kitaplarını okurlara ulaştırıyor. Serinin yeni kitabı olarak yayımlanan Bram Stoker imzalı Yedi Yıldız Taşı’nı İngilizce aslından dilimize Belgin Selen Haktanır çevirdi.

Genç avukat Malcolm Ross, bir gün sabahın erken saatlerinde uykusundan uyandırılır. Yeni tanıştığı güzel Margaret’ın babası, tutku dolu bir Eski Mısır bilgini olan Abel Trelawny kendi malikânesinde saldırıya uğramıştır. Ross, olan biteni anlamak ve sevdiği kadının yardımına koşmak için hemen yola çıkar. Günler boyunca baygın yatan Trelawny’nin başında nöbet tutarlar. Malikânenin her köşesi Eski Mısır’ın kutsal mezar eşyaları, bibloları ve değerli taşlarıyla doludur. Saldırıyla ilgili ortaya çıkan tuhaf gerçekler, evin kasvetli ve büyülü atmosferi içeridekileri yavaş yavaş etkisi altına almaya başlar. Fakat gizem, kendi attığı düğümleri vakti gelince tek tek çözecektir... Gotik edebiyatın ünlü klasiği Dracula’nın ölümsüz yazarı Bram Stoker, Yedi Yıldız Taşı’nda Eski Mısır’ın mezar taşları, hiyeroglifleri, mumyaları, tanrıları ve tüyler ürpertici ritüellerinin üzerine yıldızların ışığını tutuyor. Aşağı dünyalardan yukarı dünyalara... Mezar çukurlarından takımyıldızlara... Sembollerden anlamlara... Ölümden dirilişe... Bütün sırlarından soyunan “gerçeğe” doğru çağırıyor: Büyük Deney’e hazır mısınız?

Babil Ekspres serisinin ikinci kitabı, Bram Stoker imzalı Yedi Yıldız Taşı, Kafka Kitap logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!Dosya

Özgür Köşe

Dünyada Eczacılık

Sektörel Bakış

Çepeçevre

Kültür Sanat