İLAÇ VE ECZACILIK SEKTÖRÜNÜN OSCARLARI BELLİ OLDU

Eczacı Dergisi tarafından, bu yıl 13.’sü verilecek Altın Havan İlaç ve Eczacılık Sektörü Başarı Ödülleri’ne değer görülen kişi ve kurumlar belli oldu. 21 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan Altın Havan Ödül Töreni'nde, 23 dalda, kurumsal ve bireysel kategorilerde olmak üzere toplamda 28 ödül sahiplerine kavuşacak.

Sektörün Oscar töreni olarak anılmakta olan "Altın Havan ilaç ve Eczacılık Sektörü Başarı Ödülleri" İlaç ve eczacılık dünyasının en seçkin ve uzun soluklu ödül töreni.

İlk olarak 2010 yılında Ecz. Levent Kamacık anısına organize edilen Altın Havan Ödülleri her geçen gün önemini ve değerini artırıyor.

Jüri Başkanlığı’nı Türk Eczacıları Birliği eski Başkanı ve millet vekili Ecz. Mehmet Domaç’ın yaptığı Altın Havan Jürisi’nde sektörün önde gelen duayenleri de yer alıyor.

Jüriden Ecz. Mehmet Domaç, Ecz. Ekrem Eşkinat, Prof. Dr. Ahmet Oğul Araman, Prof. Dr. Mesut Sancar, Prof. Dr. Ali Demir Sezer, Ecz. Tarkan Bir, Çetin Öztürk ve Ecz. Talha Kocacık’ın katıldığı toplantıda Jüri üyeleri yaklaşık 5 saat süren toplantıda ödüle değer görülen kişi ve kurumları belirledi.

Her başvuru detaylıca incelendi

Eczacı Dergisi sahibi Meral Günay Öztürk’ün koordinatörlüğünde, Eczacı Dergisi Merkezi'nde yapılan Jüri toplantısında başvuru dosyaları ve ürünler titizlikle incelendi.

06 Şubat afeti unutulmadı

Ayrıca bu sene 6 Şubat tarihinde ülkeyi sarsan depremler ve büyük afet dolayısıyla ilk kez eklenen “Olağanüstü Koşullarda Eczacılık Hizmetini Sürdürme Ödülü” de depremden etkilenen 7 eczacı odası; Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Adıyaman, Malatya ve Kahramanmaraş’a verilmesi uygun görüldü..

Altın Havan Ödül Töreni ile ilgili detayları www.eczacidergisi.com.tr adresinden takip edebilirsiniz.Dosya

Özgür Köşe

Dünyada Eczacılık

Sektörel Bakış

Çepeçevre

Kültür Sanat