KKİ’ lerde yaşanan soruna ilişkin Mersin Ve Gaziantep Eczacı Odaları’ nın uyguladığı dilekçe etkinliğine İstanbul Eczacı Odası ve Kocaeli Eczacı Odası’ da katıldı.

Konuya ilişkin açıklamalar şöyle:

İstanbul Eczacı Odası’ nın açıklaması:

“KKİ'ler Hakkında E-Posta Eylemi

Değerli Meslektaşlarımız;

Kamu Kurum İskontoları (KKİ) konusunda eczacı mağduriyeti her geçen gün artmaktadır. Firmaların keyfi tutumundan kaynaklı sorunlara dikkat çekmek ve acil olarak çözüm sağlanması amacıyla Mersin Eczacı Odamız tarafından bir dilekçe eylemi başlatılmıştır.

İstanbul Eczacı Odası olarak bu eylemi destekliyor, tüm meslektaşlarımızı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Cevdet Ceylan'a hitaben hazırlanan çağrı metninin altında yer alan "E-Posta Gönder" butonuna tıklayarak eyleme destek olmaya, güç vermeye davet ediyoruz.

İstanbul Eczacı Odası

Yönetim Kurulu”

Kocaeli Eczacı Odası’ nın açıklaması:

"KKİ'LER HAKKINDA DİLEKÇE

Değerli meslektaşlarımız;

Kamu Kurum İskontoları (KKİ) ile ilgili Eczacı mağduriyeti her geçen gün artmaktadır. Eczacı Odalarının verdiği tepkilerin daha da güçlenmesi ve ilgili kurum yetkililerinin dikkatini çekmesi için siz meslektaşlarımızın da bu tepkiye destek olması gerekmektedir. Çalışma Bakanı'na ve SGK Kurum Başkanı'na hitaben yazdığımız dilekçeler ekte tarafınıza sunulmuştur. Dilekçelerin doldurularak aşağıda belirtilen mail adreslerine ve fax numaralarına ivedilikle gönderilmesi önem arz etmekte olup, dilekçelerin asıllarının 14 Ocak 2022 Cuma günü mesai bitimine  kadar odamıza ve ya Gebze temsilcilik büromuza ulaştırılması gerekmektedir. Tüm dilekçeler posta yolu ile odamız tarafından ilgili kurumlara gönderilecektir. Konu hakkında hassasiyetinizi rica eder, gereğini bilgilerinize sunarız."Dosya

Özgür Köşe

Dünyada Eczacılık

Sektörel Bakış

Çepeçevre

Kültür Sanat