Mehmet Emin Beyaz’ dan sert açıklama…

TEB seçimlerinde, içinde bulunduğu aday listesinin tümü seçilip, yalnızca kendisi seçilemeyince, geçmiş dönemlerde TEB Merkez Heyetlerinde görev yapan, Batman Eczacı Odası delegesi Ecz. Mehmet Emin Beyaz sosyal medya hesabından sert bir açıklama yayımladı.

Mehmet Emin Beyaz’ ın sosyal medya açıklaması şöyle:

“Mehmet Emin Beyaz

ŞEFFAF VE DEMOKRATİK BİR TEB HEDEFLERKEN;KONGRENİN ARDINDAN/

43.Olağan Büyük Kongremizi yaptık ve yeni Yöneticilerimize iki yıllık yetki verdik.Benim de destek verdiğim ve içinde yer aldığım Güç Birlik’te listesi  delegelerden büyük bir teveccüh aldı.’Ben’hariç bütün yol arkadaşlarım seçilmiş oldular.Arkadaşlarımı tebrik ediyor,çalışmalarında üstün başarılar diliyorum.

30 yıla yakın mesleki öz geçmişimde bir çok Oda ve Birlik seçimlerine katıldım.Oda organlarından Birliğin en tepesine kadar seçimlerin nasıl işlediğini,listelerin neye göre belirlendiğini  ve hangi kriterlerin göz önünde bulundurulduğunu en iyi bilenlerdenim.Bu son kongrenin farklı olması,adayların liyakata göre belirlenmesi,Odaların etnik ve ideolojik bloklaşmalara girmemesi için çok çaba sarfettim.Her kongrede gördüğümüz ötekileştirici ve ayrıştırıcı bakış açısının terk edilmesini arzuladık.Varsa bir sıkıntının açıkça dillendirilmesi gerektiğini,aksi görüşler hakimse ya da farklı bir bakış açısı varsa mertçe söylenmesini istedik.Ama ne yazık ki listeler oylanırken kol kola yürüdüğümüz,yol arkadaşlığı yaptığımız bir takım Yöneticilerimiz ve delegelerimiz tarafından bilinçli bir organizasyon ile çizildik,elimine edildik.(Olay hem hıyanet,hem de kocaman bir ayıp)..Bu yapılanların hesabının sorulmasını Heyete seçilen sözünün eri arkadaşlarıma,Mesleğini ve insanları seven,verdiği söze kıymet biçmeyen,temel hak ve özgürlüklerden yana olan,Demokrat ve güzel yürekli meslektaşlarıma,Oda Yöneticilerine bırakıyorum.Tüm söylentilere,iftiralara ve karalamalara rağmen(Ve de ismim olmasın ısrarlarıma rağmen) ismimi seçim aday listesine yazan Sekreterya bileşenlerimize-Oda Başkanlarıma,yüksek oyla teveccüh gösteren delegelerimize ve Seçim sonrası arayan,soran ve yoğun desteklerini sunan saygıdeğer tüm meslektaş ve Dostlarıma canı gönülden teşekkür ederim.

40,41 ve 42. Dönemde birlikte çalışma fırsatı bulduğum tüm kıymetli Meslektaşlarımın emeğine,eline sağlık olsun.Her biri işinden,aşından,eşinden feragat ederek,gayret sarfetti.Mesleği ve meslektaşı için çalıştı,didindi.Hepsine selam olsun.

Yeni dönemin tüm meslektaşlarım ve çalışma arkadaşlarımız için hayırlara vesile olmasını diliyor,sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Not:Yerime karşı listeden gelen Prof Dr Tayfun Uzbay Hocamızı tebrik ediyorum.Benden çok daha verimli çalışacağından hiç şüphem yok.Kendilerini sever,sayarım.”

*Haber görseli Mehmet Emin Beyaz’ ın sosyal medya hesabından alındı.Dosya

Özgür Köşe

Dünyada Eczacılık

Sektörel Bakış

Çepeçevre

Kültür Sanat