Diyarbakır Eczacı Odası Başkanı Ecz. Mahmut Sert açıkladı...

DİYARBAKIR ECZACI ODASINDAN BİR YENİLİK

MOBİL UYGULAMA İLE ECZANEM CEBİMDE

Diyarbakır Eczacı Odası geliştirdiği mobil uygulama ile bir yeniliğe imza attı. Mobil uygulama vatandaşlarımızın ve eczacılarımızın kullanıma sunuldu. IOS ve Android’e uyumlu uygulama App Store ve Google Play Store’dan “Diyarbakır Eczacı Odası” ismiyle indirilebilir.

Nöbetçi eczanelere anında ulaşmak mümkün

Mobil uygulamamız ile Diyarbakır merkez ve ilçelerdeki nöbetçi eczane bilgisine anında ulaşmak mümkün. Sistem üzerinden günlük olarak yenilenen bilgilerle ihtiyaç duyulan anda nöbetçi eczanenin hem konum bilgisine hem de irtibat numarasına ulaşılıyor. Vatandaş en yakın lokasyondaki nöbetçi eczaneye navigasyon ile yönlendiriliyor.

Güncel sağlık ve eczacılık haberleri uygulamada

Hem sağlık ve eczacılığa dair güncel haberler hem de çeşitli konulardaki eczacı açıklamalarına da uygulama ile ulaşılıyor. Eczacınız Diyor ki, menü başlığında covid-19, aşılama, ilaç kullanımı hakkında pratik öneriler gibi bilgilere ulaşmak mümkün. Mobil uygulamamızda Oda dergimiz Partikül’ün sayıları da bulunuyor.

Eczacılarımız işlemlerini uygulama üzerinden yapabilecek

Eczacılarımız işlemlerini mobil uygulama üzerinden yapabilecek. Özellikle pandemi sürecinde birçok işlemin dijital yollarla yapılabilmesine imkân yaratmış, iş ve evrak yükünü azaltmak amacıyla C grubu sıralı dağıtım reçetelerinin elektronik ortamda onaylanabilmesi için e-icmal onay sistemine geçişi sağlamıştık. Web sitemizle entegre olan mobil uygulamamız ile eczacılarımız birçok işlem ve onaylarını pratik olarak yapabilecekler.

Halk sağlığı için sosyal sorumluluk

Diyarbakır Eczacı Odası olarak halk sağlığının korunması ve sağlık okur yazarlığının gelişmesi yönünde çeşitli çalışmalarımız oldu. Bu konuyu önemsiyoruz. Mobil uygulamamız da bu yönde atılmış bir sosyal sorumluluk projesidir.

 

Diyarbakır Eczacı Odası

Yönetim Kurulu adına

Başkan Ecz. Mahmut SERT

 Dosya

Özgür Köşe

Dünyada Eczacılık

Sektörel Bakış

Çepeçevre

Kültür Sanat