Kadın Eczacılar: “Sesimizi sizlerle birlikte çoğaltmak istiyoruz.”

Kadın Eczacılar Çalışma Grubu internet sitesi yayına başladı: Link: https://kecg.teb.org.tr/

Grubun yaptığı açıklama şöyle:

“Herkese merhaba,

Şu anda sayfasını ziyaret etmekte olduğunuz Kadın Eczacılar Çalışma Grubu, Türk Eczacıları Birliği’nin çatısı altında, kadın eczacıların temsiliyetini artırmak, kadınların dışında kaldığı yönetimlerce bu konuda yapılacaklarla yetinmemek ve elimizi taşın altına koymak için kadın eczacılarca kuruldu.

Biz, 41’inci Dönem Merkez Heyeti Üyesi Ecz. Mine Erdoğan başkanlığında, Bölge Eczacı Odalarının temsilcileri ile birlikte çalışmalarını yürüten bir grubuz. Temsiliyeti olmayan odalarımızdan katılımlarla beraber bu grubu güçlendirmek, sesimizi sizlerle birlikte çoğaltmak istiyoruz.

2020’nin Şubat ayında kurulduk. 8 Mart’ı birlikte, Atamızın huzurunda ve etkinliklerle kutladık. Kadın Liderler Akademisi çalışmaları kapsamında meslek örgütleri söyleşileri ve “toplumsal cinsiyet bakış açısından eczacılık” başlıklı atölye çalışmaları düzenledik. Önemli bir kısmı pandemi kısıtlamalarına denk gelen çalışma dönemimizi kendimizi ve elbette birbirimizi güçlendirmek için kullandık.

Bugün olduğundan farklı olarak, kadınların liderlik pozisyonlarındaki temsiliyetinin artması, yine ancak kadınların, kadın dayanışması ile bu yolda mücadele ederek yapabileceği bir şey... Bunun için de bütün kadınların sahiplendiği bir oluşuma ihtiyacımız var. Kadınların liderlik konumlarında olmamasının nedenlerini doğru saptayıp önlerindeki engelleri kaldırmak için birlikte çalışmamız gerekiyor. Meslek örgütlerindeki temsil pozisyonlarının kadınların da çalışmayı tercih edebileceği yerler haline getirmemiz gerekiyor.

Yeter ki biz kadınlar, bunu isteyelim, bir arada duralım, birbirimize güvenelim.

KADIN ECZACILAR ÇALIŞMA GRUBU ÜYELERİ"

Link: https://kecg.teb.org.tr/Dosya

Özgür Köşe

Dünyada Eczacılık

Sektörel Bakış

Çepeçevre

Kültür Sanat