ECZACININ SESİ/ ÖZEL HABER

Süleyman Güneş’ ten sürpriz açıklama!

Ankara Eczacı Odası önceki Başkanı Ecz. Süleyman Güneş, bu yıl Eylül ayında yapılacak olan eczacı odası seçimlerinde Başkan adayı olduğunu açıkladı. Güneş, 2019 yılında yapılan seçimlerde aday olmamıştı.

Süleyman Güneş, e- gazetemize bir açıklama gönderdi.

Söz konusu açıklamayı aşağıda yayınlıyoruz:

“ANKARA ECZACI ODASI ÜYESİ MESLEKTAŞLARIMIN DİKKATİNE

Tüm Meslektaşlarımı en içten duygularımla selamlıyorum.

2019 yılı seçimli Genel Kurulunda teşekkür konuşmamda belirttiğim üzere Eczacı Odası Başkanlığını bıraktığımı açıklamıştım.

Yaklaşık 17 aylık süreçte, geriye dönüp; Şu anki Oda Yönetiminin yaptıklarına-yapmadıklarına baktığımızda ortaya çıkan tablonun maalesef ki iç açıcı bir görüntü vermediğini görüyoruz.

Özellikle Covid-19 salgını sürecinde maalesef ki Ankara Eczacı Odası ve üst birliğimiz olan Türk Eczacıları Birliğince bizler sahipsiz bırakıldık. Yöneticilerimizin şeffaflıktan uzak olduğunu, mesleki anlamda sadece ve sadece Kanun ve Yönetmeliklerin kendilerini zorunlu tuttuğu, yapmak zorunda kaldıkları işleri yaptıklarını, sadece tribünlere oynadıklarını gördük ve izledik.

Oysa; özellikle bu dönemde meslektaşlarımız için, mesleğimiz için çok önemli işler yapılması için fırsatlar varken, bunun tam aksine kişisel prim getirecek görseller ve etkinliklerden başka da hiç bir şey yapmayıp, “görmedim, duymadım, söylemedim” uygulaması ile her sorunu “kervan yolda dizilir” politikası ile karşılayarak eczacıyı- bizleri kendi kaderimiz ile yalnız bırakmışlardır.

Mesleğimiz açısından bu sıkıntılı süreçte; meslektaşlarımdan gelen sitemler, yalnızlaştırılmış olduklarına ilişkin şikayetler ve adaylık konusunda teşvikkâr konuşmalar karşısında; mesleğime olan düşkünlüğüm, meslektaşlarıma olan saygım ve sevgim nedeniyle artık kayıtsız kalamayacağıma karar vererek 2021 yılı Eylül ayında yapılacak Ankara Eczacı Odası seçimlerine Birleşik Eczacılar Gurubunun Başkan adayı olarak katılma kararı aldım.                

Ankara Eczacı Odasına üye tüm meslektaşlarımın takdir ve desteği ile Birleşik Eczacılar Grubu olarak şeffaf, başarılı oda yönetimini hayata geçirmeye ve TEB yönetimine yön vermeye talibiz.

Bizler; evine götüreceği ekmeğin ikinci bir iş yapmadan; tek gelir kaynağı Toplum ECZANE’si olan, AKADEMİ-KURUM çalışanı ve Özel Sektörde çalışan Eczacılar olarak hep birlikte mesleğimize ve meslektaşlarımıza yönelik çalışmalar yapmak üzere yola çıktık, birlikte çok güzel işler başaracağımızı biliyorum. Sensiz bir eksiğiz demiyorum çünkü biliyorum ki sen de bizimle aynı duygu ve kaygıları besliyorsun. Gün birlikte olma günüdür, “birlikten kuvvet doğar”ı gösterme günüdür.

  Saygılarımla...                                        

  Ecz. Süleyman GÜNEŞ”Dosya

Özgür Köşe

Dünyada Eczacılık

Sektörel Bakış

Çepeçevre

Kültür Sanat