Haftanın Filmleri

Son güncelleme: 24-05-2018

Sıcaklar aniden bastırmaya başlamışken güneşle henüz barışamayıp hem serin hem de keyifli bir yer arayanlara,

Gülmek, düşünmek, üzülmek, maceraya kapılıp gitmek isteyenlere,

Çekiminden dekoruna, oyuncusundan yönetmenine tüm detaylarıyla filmleri inceleyenlere kısacası sinemaseverlere müjde...

Bu hafta bu hafta 5'i yerli 11 film vizyona girdi.

Marvel evreninin merakla beklenen yeni filmi Deadpool 2 ve Cem Yılmaz'ın son filmi Arif v 216'nın ikinciye vizyona girmesi gişe rakamlarını şaşırtacak mı göreceğiz.

Gelelim diğer filmlere;

 

Bal Kaymak

Baş rollerini Beren Gökyıldız ve Tarık Ünlüoğlu’nun paylaştığı film Onur Tan’ın yönetmenliği ve senaristliğini ile sıcacık bir aile ortamıyla çocuğunuzla birlikte gidebileceğiniz türden.

Özet:

Balkanların harika atmosferini kendine fon yapan Bal Kaymak, küçücük boyuna kocaman bir kalp sığdıran küçük kız çocuğu Bade'nin, dünyanın en iyi balını üreten aksi dedesi ve dünyanın en iyi kaymağını yapan küskün ninesi arasında kalışının umut dolu hikayesini anlatıyor.

 

 

Saplantı

Yönetmenliğini 2015 ve 2016 yıllarında Güney Afrika Uluslararası Film Festivali’nde en başarılı yönetmen seçilen Darrell James Roodt’un üstlendiği,  Reine Swart, Deànré Reiners’ ın başrollerini paylaştığı Saplantı 18 Mayıs 2018 itibariyle vizyonda olacak. Annelik duygusu üzerinden doğa üstü güçlere uzanan bu film korku sevenleri şiddetle çağırıyor.

Özet:

Genç bir kadın olan Chloe ilk çocuğunun doğumunun ardından sıkıntılı bir sürece girer. Annesi ile birlikte yaşamaya başlayan Chloe bebeğinin aralıksız ağlaması, artan suçluluk duygusu ile depresyona girer. Bir süre sonra paranoyak bir hale gelen kadın, bir takım sesler duymaya, çocuğunun etrafında tuhaf varlıklar olduğunu görmeye başlar. İşittiklerinin ve gördüklerinin bir süre sonra gerçek olduğunu düşünmeye başlayan genç kadın oğlunu her türlü tehlikeden korumak için her şeyi yapmaya hazırdır.

 

 

Daha Yeni Başladık

2017 yılında ABD’de gösterime giren film bu hafta ülkemizde vizyonda yerini alıyor. Komik bir aksiyonu başrollerinde  Morgan Freeman, Tommy Lee Jones varken izlemenin hatrı sayılır keyif vereceği şimdiden belli.

 

Özet:

Geçmişinde tanık koruma programında mafya avukatı olan Duke Diver, kendini yeni işine adamıştır. Tam bir eğlence ve huzur mekanı olan Villa Capri’nin müdürlüğünü yapan Duke, hayatını bir parti gibi yaşar. Bir yandan eğlenirken bir yandan da çalışan Duke, Villa Capri’nin müşterilerinin, özellikle de kadınların gözdesi durumundadır. Fakat Leo’nun gelişi tüm dengeleri altüst eder. Leo’nun herkesin ilgi odağı haline gelmesi Duke’u fazlasıyla rahatsız eder ve ikisi arasında çetin bir rekabet başlar. Fakat bir mafyanın tehdit oluşturması Duke ve Leo’nun arasındaki rekabeti bir kenara bırakıp birlikte çalışmasına neden olur.

 

 

Kiraz Mevsimi

Yönetmen koltuğunda Durnuş Akbulut’un oturduğu dramatik komedi filmin başrollerini Taylan Güner, Turan Özdemir, Pelin Ermis paylaşıyor.

 

Özet:

Bir Anadolu kasabasında yaşayan Yılmaz, babası ile hayalleri arasında sıkışıp kalmıştır. Kendi işini kurmanın hayaliyle yaşayan Yılmaz, bunun için küçük bir traktör almak ister. Babası ve yaşadığı coğrafyanın şartları onun hayalini gerçekleştirmesine engel olur. Ama doğa, her zaman muhteşem bir umut kaynağıdır…

 

 

Mezarlık

Dram ve korku türünde bir filmde ülkemizden geliyor bu hafta.  Fuat Yılmaz’ın yönetmenliği ve Seyithan Özdemir, Hakan Eksen’in oyunculuklarıyla Mezarlık, kanlı sahneleriyle sınırları zorlarken bir stil yarışmasından oyuncu olarak çıkan Nihal Candan’ın performansını izlemek isteyenler için de merak konusu haline geliyor.

Özet:

Zihinsel engelli bir mezarcı olan Azap, çıkan bir yangın sonucu eşini ve yine zihinsel engeli olan kızını kaybeder. Azap, aradan geçen zaman zarfında ailesinin aslında bir cinayete kurban gittiğini öğrenir. Bunun üzerine Azap, eşinin ve çocuğunun intikamını almak için hareket geçer.

 

 

Partilerde Kız Tavlama Sanatı

Neil Gaiman’ın öyküsünden beyaz perdeye uyarlanan filmde yönetmen koltuğunda oyunculuktan gelen John Cameron Mitchell oturuyor. Elle Fanning, Alex Sharp, Nicole Kidman gibi önemli isimlerin oyunculuğuyla 1970’lerin Londra’sı tekrar canlanıyor.

Özet:

Sex Pistols'un büyüsüne kapılmış olan şehirdeki her genç, umutsuz kahramanımız Enn de dahil olmak üzere, bir punk olmak istemektedir. Yerel punk kraliçesi Boadicea'nın değişim öğrencileriyle dolu partisine sızan Enn, partide görür görmez aşık olduğu gizemli Zan'le tanışır. Ancak bu gençler aslında, gizemli bir geçit törenine hazırlanmak için Dünya'ya gönderilmiş olan uzaylılardır. Karanlık sır ortaya çıkınca sevdiği kızı kurtarmak isteyen Enn, yardım için Boadicea ve takipçilerine döner. Bu mücadelenin sonucunda ne Enn'in ne de Zan'in hayatı bir daha eskisi gibi olmayacaktır...

 

 

Yakışıklı Prens

Uyuyan Güzel, Pamuk Prenses ve Külkedisi’nin aynı anda aşık olduğu bu prenste kim acaba?

 

Çok şanslı gözüken prensin 21 yaşına gelmeden gerçek aşkı bulması gerektiği bulamazsa babası Kral Charming’in yerine geçemeyeceği düşünülünce belki fikriniz değişir.

 

Bildiğimiz tüm masalları unutturan bu animasyon tabii ki Shrek’in yapımcıları sayesinde bizlerle buluşuyor.

 

Çocuklarını sinemaya götürmek bahanesiyle en önde yer alan animasyon seven yetişkinlere duyurulur.

 

 

Üç Vakte Kadar

Hasan Gümet, Köksal Baba, Doğa Konakoğlu’ nun oyunculuğu ve Özlem Kayhan, Volkan Gültekin’in yönetmenliğinde bizleri güldürmek isteyen film çocukluğundan beri aşık olduğu kişiye açılmanın yollarını arayan Hasan'ın hikâyesini anlatıyor.

Özet:

Mahallede herkes tarafından sevilen saf ve temiz kalpli biri olan Hasan, çocukluğunda beri Balım’a aşıktır. Fakat aşkını bir türlü itiraf edemez. Sevdiği kıza kendisini tanıtma fırsatı bulduğunda ise büyük bir rakip ile karşılaşır; Köksal Baba. Hasan, rakibi Köksal Baba’dan kurtulmak için sahtekar bir medyumdan yardım isteyince işler karışır…

 

 

Ödüllü Kısa Filmler

“O kadar filme tek tek gidemem”, “tek filmde nasıl sıkılıyorum bilsen” diyenleri Oscar adayı olmuş, Venedik, Berlin ve Cannes'ten ödülle dönmüş kısa filmlerden 5'ini aynı anda izlemeye çağıran projenin adı “Ödüllü Kısa Filmler”

Filmler arasında aşkın gücüne inanan bir adamın hikayesinin anlatıldığı "Death Of A Shadow", çocuğunu kaybetme korkusu yaşayan bir babanın verdiği mücadenin anlatıldığı "Everything Will Be Okay", önyargıları kırmaya çalışan Fransız animasyonu "French Roast", 8. yaş gününü kutlayan çocuğun dileğinin gerçekleşmesinin hikayesinin anlatıldığı "Miracle Fish" ve savaşın ardından hayatın gerçeklerinden uzaklaşmaya çalışan bir gencin yaşamının anlatıldığı "Waves 98" yer alıyor.

 

 


Ecz. Gaye Özeken


Son eklenen haberler

Yazı ve fotoğrafların tüm hakkı Eczacının Sesi e-gazeteye aittir. İmzalı yazılar, yazarlarının görüş ve sorumluluğu altındadır. Eczacının Sesi e-gazetenin adı kaynak gösterilmeksizin alıntı yapılamaz.Ana Sayfanız Yapın | Ana Sayfa

Haberler | Yazarlar | Özgür Köşe | Alkol Hesap | İlaç Rehberi | Reklam | Üye Girişi |
Kamu Kurum | Yasal-Mali | Dosya | Kültür-Sanat | Çepeçevre | Söyleşi | Üye Girişi | İlanlar | Duyurular | Dünyada Eczacılık | Arama
TEB | Eczacı Odaları | TEİS | Eczacı Kooperatifleri | Sağlık Bakanlığı | TİTCK | SGK | Reçete Giriş | Gazeteler | TV'ler | İletişim

Yazı ve fotoğrafların tüm hakkı Eczacının Sesi e-gazeteye aittir. İmzalı yazılar, yazarlarının görüş ve sorumluluğu altındadır. Eczacının Sesi e-gazetenin adı kaynak gösterilmeksizin alıntı yapılamaz.